Numer VIN jest unikatowym numerem identyfikującym pojazdu. Zawiera in liczne i ważne parametry dotyczące samochodu. Dekoder VIN Jeep dostarczy Ci istotne informacje m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersja silnika czy opcje wyposażenia.

Każdy samochód posiada swój własny, unikalny numer VIN. Dekoder VIN Jeep umożliwi Ci sprawdzenie czy obecne wyposażenie samochodu to elementy oryginalne, zamontowane w pojeździe przez producenta. Przed zakupem konkretnego pojazdu, warto także zweryfikować kolor lakieru. Należy również zwrócić uwagę na tapicerkę, szyby, wykończenia, podgrzewanie szyb czy ilość poduszek powietrznych. Jeśli któryś z elementów wyposażenia się nie zgadza, może to oznaczać, że pojazd oferowany pojazd mógł ulec wypadkowi! W związku z tym warto rozszyfrować VIN jeszcze przed zakupem pojazdu, aby mieć pewność, że płacimy faktycznie za to co kupujemy. Może się niestety okazać, że nowe wyposażenie negatywnie wpływa na pojazd i konieczne będą częste wizyty w salonie. Sprawdzając VIN jesteśmy w stanie także ustalić, czy przypadkiem pojazd nie dostał się do kraju nielegalnie. To niestety coraz częstszy problem.

Dekoder VIN Jeep 

Dobrym pomysłem jest rozszyfrowanie numeru VIN przed zakupem pojazdu, aby upewnić się, że rzeczywiście płacisz za to, co kupujesz. Niestety, może się okazać, że nowe wyposażenie wpłynie na pojazd i konieczne będą częste wizyty u dealera. Sprawdzając numer VIN, możemy ustalić, czy pojazd wjechał do kraju nielegalnie. Jest to niestety coraz częściej spotykany problem.

Numer VIN – co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Jeep już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.